Łowisko

Łowisko idealne dla Ciebie i Twojej rodziny.
Każda wizyta u nas kończy się udanym połowem.

Położenie

Nasze łowisko położone jest w Rostarzewie, niewielkiej wsi leżącej 16 km na południowy zachód od Grodziska Wielkopolskiego, przy szosie krajowej nr 32, w połowie drogi między Poznaniem a Zieloną Górą. Odległość do Poznania wynosi ok. 68 km, a do Zielonej Góry ok. 65 km.


Charakterystyka

Łowisko w Rostarzewie jest sztucznym zbiornikiem wodnym o zmiennnej głębokości od 1,5 do 17 metrów powstałym po kopalni gliny. Komercyjnie działa od 2002 roku. W tym czasie przyjęło tysiące zadowolonych wędkarzy z 12 państw świata. Łowisko zajmuje obszar 10 ha, z czego 5 ha stanowi powierzchnia wody.

Cała architekura wykonana jest z drewna pozyskanego z okolicznych lasów. Teren jest pięknie wyrzeźbiony i dobrze utrzymany. Nasze łowisko to spokojny akwen, nad którym w ciszy i w zgodzie z naturą można naprawdę się zrelaksować i odpocząć.


Ryby

W czystych, zarybianych wodach łowiska zamieszkują liczne gatunki ryb. Są amury (powyżej 15 kg), dorodne karpie (w zeszłym roku złowiono karpia, który miał 26 kg), szczupaki (największego złowiono o wadze 7,8 kg), karasie szare i złociste, okonie, leszcze (powyżej 3 kg) oraz płotki.

W ryby zaopatrujemy się w Przedsiębiorstwie Rybackim w Miliczu (certyfikat). Około dwadzieścia lat temu wpuszczono do stawku, który znajdował się na tym terenie 16 sumów. Dotychczas złowiono tylko dwa z nich. Jeden miał 50 kg, którego oprawioną głowę można podziwiać w naszej rybaczówce; natomiast drugi ważył ponad 16 kg.


Infrastruktura

Posiadamy niezbędną infrastrukturę wędkarską zapewniającą komfort w czasie pobytu. Nasze łowisko spełnia oczekiwania zarówno zaawansowanych łowców okazów, jak również początkujących wędkarzy. Wokół zbiornika rozmieszczone są ławeczki, a na centralnym placu do dyspozycji są zadaszone drewniane ławy oraz stoły. Istnieje możliwość skorzystania z naszej kuchni, a toalety dostępne są 24 godziny na dobę.

Na terenie łowiska można rozstawić namiot, grillować, opalać się oraz korzystać ze specyficznego mikroklimatu, który bardzo rekreacyjnie wpływa na osoby odwiedzające nasze łowisko. Nasza bolączka jest brak bieżącej wody, jak również małej gastronomi. Jednak już w najbliższej przyszłości ma się to zmienić. Planowane jest bowiem uruchomienie baru, smażalni ryb oraz wędzarni.


Godziny otwarcia

Jesteśmy do Państwa dyspozycji prawie przez cały rok, z krótką przerwą zimową (w zależności od panującej pogody - tzn. "od lodu do lodu"). Łowisko czynne jest codziennie przez całą dobę. Zapraszamy także w weekendy, świeta oraz inne dni wolne. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny.


Cennik

Opłata za wstęp od 6:00 do 20:00 dla 1 osoby wędkującej wynosi 30 zł, łowienie nocne od 20:00 do 6:00 kosztuje 50 zł. Nie wymagamy karty PZW. Cała doba wędkowania to koszt 70 zł. Osoby towarzyszące nie ponoszą żadnych opłat.


Atrakcje

Poza indywidualnym łowieniem ryb organizujemy imprezy wędkarskie, zawody dla firm, jak również inne imprezy plenerowe. Na terenie łowiska istnieje możliwość przygotowania pikniku dla całej rodziny, biesiad, zabaw oraz innych imprez okolicznościowych (imienin, urodzin, osiemnastki, itp.)


Dojazd

Na terenie łowiska znajduje się bezpłatny parking, na którym bezpiecznie można zostawić samochód. Można do nas dojechać również pociągiem. Należy wysiąść na stacji w Rostarzewie (leżącej na szlaku kolejowym nr 357 prowadzącym z Poznania do Wolsztyna), a następnie dojść do głównej drogi i skręcić w lewo. Odległość od stacji kolejowej do łowiska wynosi ok. 1,5 km.

Zapraszamy serdecznie!

Krajobraz łowiska w Rostarzewie Krajobraz łowiska w Rostarzewie Krajobraz łowiska w Rostarzewie Krajobraz łowiska w Rostarzewie Krajobraz łowiska w Rostarzewie Krajobraz łowiska w Rostarzewie Krajobraz łowiska w Rostarzewie Krajobraz łowiska w Rostarzewie Krajobraz łowiska w Rostarzewie
Galeria zdjęć

 

 

Dane właściciela łowiska:

picture

Bronisław Leśnik
ul. Kusocińskiego 1
62-067 Rakoniewice

 

 

Godziny otwarcia:

Zegar

Od marca do listopada łowisko czynne jest codziennie przez całą dobę, także w weekendy, świeta oraz inne dni wolne.

 

 

Opłata za wstęp:

Cennik

Dla 1 osoby wędkującą wynosi:
od 6:00 do 20:00 - 30 zł
od 20:00 do 6:00 - 50 zł

 

 

Kontakt

picture

Jeżeli macie Państwo jakieś pytania lub chcielibyście zarezerwować konkretne miejsce na łowisku prosimy o kontakt:

Obsługa łowiska - 512 836 146

Właściciel - 506 764 251

 

Jeżeli chcielibyście Państwo zaprezentować swoje złowione okazy to proszę o przesłanie zdjęć na adres: lowisko@rostarzewo.pl.